Kanapki dietetyczne

Odchudzanie to czasochłonny proces i należy pamiętać o właściwej diecie. Kanapki sprawdzają się zawsze i mogą być wykorzystywane nawet na diecie odchudzającej, szczególnie jeżeli będą dietetyczne.

Kanapki dietetyczne na śniadanie

Śniadanie daje siłę na cały dzień, jest naszym motorem napędowym i pozwala na rozpoczęcie dnia w dobrym humorze. Poza tym dietetyczne kanapki z rana pozwalają pobudzić metabolizm do pracy, jeżeli nic nie zjesz o poranku, to twój organizm będzie skołowany i nie będzie wiedział, co się dzieje. Dostarczenie sobie “paliwa” od samego rana sprawia, że żołądek zaczyna wytwarzać kwas żołądkowy, a jelita zaczynają pracować, energia jest uwalniana stopniowo. Zjedzenie śniadania jest bardzo ważne. Jedzenie kanapek na śniadanie to bardzo polski zwyczaj. Włoski i Francuzi na pierwszy posiłek wybierają słodkie ciasteczka, rogaliki z dżemem oraz kawę. W Stanach Zjednoczonych czy w Anglii je się tłuste, obfite śniadania, w których często pojawiają się jajka, bekon i parówki. W krajach takich jak Grecja śniadanie jest pełne świeżych, smacznych owoców. Kanapki dietetyczne są doskonałym pomysłem na szybkie i smaczne śniadanie. Ich przygotowanie zajmie dosłownie kilka chwil, można je zjeść nawet w biegu, a dodatkowo są smaczne i pożywne.

Przykładowy przepis na kanapkę dietetyczą na śniadanie:

Pasta kanapkowa z surimi

kanapki dietetyczne na śniadanie

Składniki:
150g surimi
2 jajka ugotowane na twardo
łyżka majonezu (w wersji dietetycznej można zastąpić jogurtem naturalnym)
sól, pieprz

Przygotowanie:
Paluszki surimi i jajka kroimy w drobną kostkę, dodajemy majonez (jogurt) i mieszamy wszystkie składniki. Przyprawiamy solą i pieprzem. Podajemy na tostach lub bagietce z pomidorem i sałatą.

Pasty kanapkowe – dietetyczne propozycje

Pasty kanapkowe doskonale urozmaicają naszą dietę i są smacznym dodatkiem. Przygotuj jedną z poniższych propozycji!

Pasta z awokado jest bogata w zdrowe tłuszcze oraz witaminy. Miękkie awokado rozgnieć widelcem, wymieszaj z odrobiną soku z cytryny, oliwą z oliwek, solą i pieprzem. Możesz do tego dodać pokrojoną rzodkiewkę, pietruszkę lub kawałki cebulki i pomidora. Taka pasta może być zjadana solo lub w towarzystwie wędlin.

Pasta jajeczNa to klasyczna, polska pasta, która smakuje każdemu. Jajka rozdrobnij i wymieszaj z jogurtem oraz przyprawami.

Pasta z makreli to doskonałe źródło kwasów omega-3! Wystarczy kupić wędzoną makrelę, rozdrobnić ją i wymieszać z odrobiną cebulki. Taka pasta bardziej nadaje się do spożycia w domu niż w pracy, w końcu ryba pachnie dosyć intensywnie.

Odpowiednie pieczywo

Kiedy chcesz przygotować kanapki, to nie może zabraknąć chleba, ale jak wybrać odpowiednie pieczywo? Przede wszystkim powinno to być wysokiej klasy pieczywo razowe, czyli takie przygotowane z najbardziej wartościowej mąki. Zawiera ono naprawdę dużo błonnika, który ma zbawienny wpływ na układ trawienny i pomaga oczyścić nasz organizm ze złogów, które znajdują się w jelitach. Wybieraj pieczywo na naturalnym zakwasie, które nie ma w składzie dodatkowych barwników i konserwantów.

Dietetyczne kanapki do pracy

Jeżeli chcesz zabrać dietetyczne i zdrowe kanapki do pracy, to musisz postarać się o to, aby zachowały świeżość przez kilka godzin. Aby chleb nie wysechł, włóż go do specjalnego pojemnika lub zawiń w folię spożywczą.

Dietetyczne kanapki na imprezę

Kanapki dietetyczne to również świetna potrawa na bankiety i imprezy firmowe. Szczególnie, że jest coraz więcej firm, które pomagają w organizacji imprez, nawet tych dietetycznych 😉

Zdrowie i medycyna

Wartość eksportu polskich wyrobów medycznych rośnie w tempie dwucyfrowym i ta dynamika powinna się utrzymać w kolejnych latach. Nasze krajowe produkty stają się coraz bardziej konkurencyjne nie tylko w Europie, ale także na rynkach amerykańskich i azjatyckich. Coraz więcej polskich firm jest zainteresowanych ekspansją na rynki zagraniczne, poszerzając tym samym portfolio dostępnych na polskim rynku wyrobów.

Rynek polskich producentów wyrobów medycznych składa się głównie z małych i średnich firm, które są elastyczne i szybko przystosowują się do zmieniających się potrzeb rynku czy też wymagań i oczekiwań pacjentów. Nie należy jednak zapominać, że mamy też firmy z globalnym doświadczeniem, które osiągnęły już ogromne sukcesy międzynarodowe i od lat eksportują swoje produkty do ponad 90 krajów na całym świecie.

W czołówce polskich produktów eksportowych znajdują się m.in.: meble medyczne, narzędzia chirurgiczne, implanty ortopedyczne, urządzenia ortopedyczne, aparatura elektrodiagnostyczna, sterylizatory medyczne, specjalistyczne opatrunki czy przyrządy i urządzenia okulistyczne.

Polska należy do grona czołowych producentów środków chłonnych w Europie Środkowo-Wschodniej i jest jednym z największych w Europie. do zalet polskich produktów medycznych można zaliczyć wysoką jakość w połączeniu z przystępną ceną, niezawodność, kompatybilność z wyrobami innych producentów oraz elastyczność w podejściu do wymagań klienta.

W dobie pandemii, z oczywistych względów, na największy rozwój mogą liczyć wszelkie rozwiązania z zakresu telemedycyny, umożliwiające leczenie i diagnostykę pacjenta na odległość. Z drugiej strony, pandemia wciąż pokazuje, że firmy reprezentujące sektor wyrobów medycznych muszą na bieżąco reagować na nowe ograniczenia i potrzeby rynku, a także odznaczać się innowacyjnym podejściem. A to znaczy, że trendy na rynku wyrobów medycznych mogą się zmieniać w zależności od sytuacji.

Wpływ koronawirusa na medycynę nie skończy się razem z pandemią. W kolejnych latach branża medyczna koncentrować się będzie na takich trendach, jak starzenie się społeczeństw, aplikacje zdrowotne i fitnessowe, telemedycyna czy wirtualna diagnostyka. Produkty i technologie nielekowe z tych właśnie obszarów znajdą się wysoko na liście wydatków Polaków. W efekcie można spodziewać się wzrostu prywatnych nakładów na ochronę zdrowia, w tym na wyroby medyczne.

Wydatki na zdrowie stanowią ok. 5% całkowitych wydatków gospodarstw domowych i utrzymują się na podobnym poziomie od kilku lat. Największa część wydatków na zdrowie jest przeznaczana na zakup leków – zarówno tych dostępnych na receptę, jak też OTC, czyli produktów wydawanych bez recepty.

Negatywny wpływ każdej kolejnej fali pandemii koronawirusa na społeczeństwo i gospodarkę jest i będzie coraz większy. W związku z tym wydatki Polaków na usługi i produkty niezwiązane bezpośrednio z COVID-19, również te dokonywane w sektorze opieki zdrowotnej, będą stale rosły.

Dynamika cen może się różnić w zależności od konkretnej grupy produktów, ale powszechny wzrost cen surowców, produktów i usług wskazywałby na podobny trend w branży wyrobów medycznych.

Wyroby medyczne to szeroka, różnorodna i niezwykle innowacyjna kategoria produktów, obejmująca 500 000 wyrobów, takich jak przedmioty ortopedyczne i rehabilitacyjne, opatrunki specjalistyczne, implanty, szwy, jak również specjalistyczny sprzęt diagnostyczny.

Branża medyczna będzie wykorzystywać coraz więcej nowinek technologicznych i innowacyjnych rozwiązań. Pozwalają one na szybszą diagnostykę, efektywną terapię i sprawną rehabilitację. Skoordynowana komunikacja z pacjentem, m.in. poprzez e-czaty czy wideoczaty, jest kluczowa dla kompleksowej opieki. Nowe technologie powinny być nakierowane na wczesną diagnostykę i pozwolić na rehabilitację w domu.

Służba zdrowia nowej generacji będzie wykorzystywała coraz więcej nowinek technologicznych – urządzeń mobilnych, telediagnostyki czy sztucznej inteligencji. W najbliższej przyszłości ponad 14 mln pacjentów może korzystać z nowych technologii w procesie leczenia. Największy potencjał mają przede wszystkim usługi telemedyczne, które mogą zrewolucjonizować system opieki zdrowotnej: przyspieszyć możliwość rozpoznania choroby czy poprawić jakość monitorowania leczenia.

Nowe technologie pozwalają na szybszą diagnostykę, bardziej efektywną terapię i sprawną rehabilitację. Często są wytworem wielu wynalazców, którzy starają się doprowadzić do tego, by były one użyteczne dla pacjentów. Jest wiele innowacji, które dostają wiele nagród, natomiast nie są użytkowane, bo są zbyt trudne do zastosowania w codziennym życiu. Powinny być nakierowane na wczesną diagnostykę, która pozwala na zmniejszenie kosztów diagnostyki i ewentualnej terapii. Nowe technologie, które pozwalają na rehabilitację, powinny być dostosowane do naszych telefonów komórkowych i pozwolić na rehabilitację w domu.

Żeby wydłużyć Polakom życie, nie wystarczy tylko normalna opieka medyczna i kontakt lekarza z pacjentem, lecz przede wszystkim potrzebna jest absolutnie nowoczesna technologia. To telemedycyna, kontakt z pacjentem poprzez różne inne narzędzia informatyczne, takie jak e-czaty czy wideoczaty, generalnie komunikacja z pacjentem w sposób skoordynowany, gdzie widzimy ścieżkę pacjenta w sposób ciągły, używając nowej technologii.

Powszechny dostęp do internetu sprawia, że wiele procesów przenosi się do świata cyfrowego. Coraz więcej Polaków wykorzystuje sieć do celów związanych ze zdrowiem. Cyfrowi pacjenci podchodzą do usług medycznych tak samo jak do wszystkich innych usług. Ich podróż (Patient Journey) często zaczyna się właśnie w sieci i to tam po raz pierwszy mają kontakt z konkretnymi placówkami medycznymi.

Aby przyciągnąć takie osoby, trzeba dotrzeć do nich w miejscach, w których są już obecni. Oznacza to konieczność zbadania ścieżek pacjentów (Patient Journey), identyfikacji ich problemów, zmapowania wszystkich punktów styku z placówką medyczną i wreszcie stworzenia strategii skoncentrowanej na doświadczeniach pacjentów.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom cyfrowych pacjentów, branża medyczna musi zatem zacząć korzystać z tych samych metod i narzędzi, których już od dawna używa się w e-commerce jak np.: 

  • narzędzia do marketing automation wspierające targetowanie,
  • portale internetowe dla różnych grup docelowych (pacjentów, partnerów),
  • aplikacje i platformy e-commerce do zakupu leków, akcesoriów medycznych, czy badań diagnostycznych,
  • prowadzenie komunikacji wielokanałowej,
  • testowanie nowych form generowania leadów jak webinary, newslettery, landing pages itp.,
  • narzędzia do badania satysfakcji pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *