Z czego wynika rosnąca popularność depilacji laserowej?

Depilacja intymna to jeden z najnowszych trendów w pielęgnacji ciała, którego popularność rośnie z roku na rok. Kiedyś depilacja bikini ograniczała się jedynie do usunięcia włosków z linii bikini, w ramach przygotowań na basen czy plażę. Obecnie to mnóstwo trendów, których walory estetyczne zaczynają dominować nawet nad tymi funkcjonalnymi i higienicznymi. Czym jest obecnie depilacja intymna?

Usuwanie owłosienia z okolic intymnych wykonywane jest obecnie zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Panowie decydują się na ten zabieg najczęściej ze względów higienicznych, zaś u kobiet depilacja ma znaczenie higieniczne, ale także praktyczne, a nawet – ozdobne. Wiele jest bowiem trendów dotyczących depilacji „tam na dole”. Depilacja francuska zakłada wydepilowanie boków wzgórka łonowego i pozostawienie trójkąta z włosków. Depilacja brazylijska idzie o krok dalej i polega na pozostawieniu jedynie cienkiego, centralnego paseczka z owłosienia, zaś depilacja hollywoodzka to całkowite pozbycie się owłosienia. Najnowszym trendem jest tworzenia z owłosienia intymnego określonych symboli i kształtów.

Dlaczego kobiety decydują się na depilację owłosienia z okolic intymnych? Oczywistym powodem są względy estetyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o linię bikini – niedopuszczalne jest pojawienie się w kostiumie kąpielowym czy bieliźnie z widoczną na ich granicy linią owłosienia. Innym wskazaniem są względy higieniczne. Ponadto depilacja bikini to skuteczne wspomaganie terapii nadmiernego owłosienia, czyli hirsutyzmu, spowodowanego zaburzeniami hormonalnymi. I wreszcie – depilacja intymna dla wielu par stanowi doskonały afrodyzjak i sposób na urozmaicenie życia seksualnego.

Najczęściej stosowane metody depilacji to golenie maszynką, stosowanie pasty cukrowej lub wosku na zimno, depilacja pianką lub kremem. Można użyć również depilatora elektrycznego lub pozbyć się trwale owłosienia przy użyciu depilacji laserowej. Wybór metody zależy od indywidualnych preferencji, podobnie jak zakres zabiegu w okolicach intymnych.

Depilację intymną, bikini, brazylijską można robić samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnego salonu. Świat Wosku na ul. Giełdowa 4D lok U3 polecamy na depilację bikini w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.