Fizjoterapia Pruszków

Centrum Medycyny i Rehabilitacji ARTKINEZIS to nowoczesne ośrodki medyczne i rehabilitacyjne zlokalizowane w Pruszkowie i Żyrardowie.

Arkinezis oferuje kompleksową opiekę medyczną obejmującą diagnostykę obrazową i laboratoryjną, leczenie ambulatoryjne i szpitalne, profilaktykę zdrowia, leczenie specjalistyczne w ramach poradni: rehabilitacyjnej, ortopedycznej, kardiologicznej , okulistycznej, laryngologicznej, ginekologicznej, urologicznej, chirurgicznej, neurologicznej, reumatologicznej oraz medycyny sportowej.

Rehabilitacja lecznicza https://artkinezis.pl/rehabilitacja-pruszkow/ oparta jest na metodach terapii indywidualnej: jeden pacjent – jeden terapeuta dla dorosłych i dzieci. Usługi medyczne są realizowane w ramach umowy z NFZ, ubezpieczeń prywatnych oraz odpłatnie.

Misją Firmy jest przywrócenie stanu sprawności fizycznej i psychicznej osobom ze schorzeniami narządu ruchu i układu nerwowego w stopniu umożliwiającym prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

W leczeniu fizjoterapeuci wykorzystują różnorodne techniki terapeutyczne jak metody manualne, neurofizjologiczne oraz elementy osteopatii. Palcówki dysponują nowoczesnym sprzętem do fizykoterapii. W ramach kompleksowej terapii pacjenci mają zapewniony dostęp do konsultacji specjalistycznych z rehabilitacji medycznej, ortopedii i neurologii.

Rehabilitacja neurologiczna skierowana jest do pacjentów z dysfunkcjami układu nerwowego. Jej celem jest możliwie najpełniejsze przywrócenie Pacjentowi utraconych nie tylko funkcji motorycznych, ale również mowy i funkcji poznawczych. Pomaga w przezwyciężeniu dolegliwości bólowych, które często towarzyszą wielu schorzeniom neurologicznym. Rehabilitacja neurologiczna skierowana jest dla pacjentów z chorobami przewlekle postępującymi takimi jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, stwardnienie boczne zanikowe, miopatie, ale również dla pacjentów po operacjach neurochirurgicznych w obrębie mózgu czy rdzenia kręgowego, po wylewach i udarach mózgowych, po wypadkach komunikacyjnych. Ma decydująca rolę w leczeniu i profilaktyce w ostrych i przewlekłych zespołów bólowych.

Doświadczony fizjoterapeuta może mieć ogromny wpływ na twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Oto kilka powodów, dlaczego warto udać się do specjalisty:

  1. Rozpoznanie i diagnoza – Fizjoterapeuci są wykwalifikowani w rozpoznawaniu i diagnozowaniu różnych urazów i zaburzeń ruchowych. Dzięki temu mogą zidentyfikować przyczyny bólu i dyskomfortu, a następnie zaproponować odpowiednie leczenie.
  2. Indywidualne podejście – Doświadczony fizjoterapeuta podejdzie do każdego pacjenta indywidualnie. Będzie on brał pod uwagę wiek, stan zdrowia, poziom aktywności i cel terapii, aby dostosować plan leczenia do Twoich potrzeb.
  3. Bezpieczeństwo – Fizjoterapeuci są wykwalifikowani w stosowaniu różnych technik i narzędzi, które mogą pomóc w leczeniu urazów i chorób. Z doświadczonym fizjoterapeutą możesz mieć pewność, że techniki i ćwiczenia będą stosowane w sposób bezpieczny i skuteczny.
  4. Skuteczność – Fizjoterapeuci stosują różne techniki terapeutyczne, które są skuteczne w leczeniu urazów i chorób. Doświadczony fizjoterapeuta może wybrać odpowiednie techniki, które będą skuteczne w Twoim przypadku.
  5. Profesjonalizm – Doświadczony fizjoterapeuta będzie miał odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w dziedzinie fizjoterapii. Będzie on stosował najlepsze praktyki i podejścia, aby zapewnić Ci skuteczną i profesjonalną opiekę.

Podsumowując, doświadczony fizjoterapeuta może pomóc Ci w diagnozowaniu i leczeniu różnych urazów i chorób, stosując skuteczne i bezpieczne techniki terapeutyczne. Możesz mieć pewność, że otrzymasz profesjonalną i indywidualną opiekę, która pomoże Ci wrócić do zdrowia i dobrego samopoczucia.

https://artkinezis.pl/

Zdrowie i medycyna

Obecny poziom finansowania i wprowadzone regulacje w obszarze technologii nielekowych w znacznym stopniu utrudniają wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań medycznych. Ponadto nieaktualizowane od wielu lat limity finansowania zmuszają pacjentów do ogromnych dopłat z własnej kieszeni do dostępnych na rynku wyrobów.

Ogólna wartość rynku wyrobów medycznych liczona przychodami firm to 17,5 mld złotych. W 2020 roku ogólna wartość produkcji krajowej branży wyrobów medycznych wyniosła blisko 11 mld złotych. To imponujący wynik, na który złożyła się praca 5266 podmiotów – wytwórców, importerów oraz dystrybutorów wyrobów medycznych oraz blisko 30 tys. pracowników zatrudnionych w tych firmach.

Pomimo rosnącego wpływu na polską gospodarkę, firmy działające w obszarze wyrobów medycznych borykają się ze znaczącymi przeszkodami systemowymi, które w dużej mierze odbijają się na polskich pacjentach. Jednym z palących problemów jest kategoryzacja oraz poziom finansowania wyrobów wydawanych na zlecenie. W Polsce przeznacza się na nie jedynie 1% ogólnego budżetu NFZ. Dla porównania nakłady per capita w krajach Grupy Wyszehradzkiej są średnio 3 razy większe. Odbija się to na kieszeni pacjentów, którzy do wyrobów dopłacać muszą aż 39% ich ogólnej wartości, czyli o kilkanaście punktów procentowych więcej, niż w Czechach czy na Słowacji.

Kategorie, które wymagają jak najszybszej rewizji to między innymi wózki inwalidzkie, peruki, protezy piersi, produkty stomijne czy aparaty słuchowe. Tylko w przypadku tych ostatnich, w ubiegłym roku polscy pacjenci musieli dopłacić ponad pół miliarda złotych. Limity finansowania stosowane w wymienionych grupach sprawiają, że pacjenci zmuszeni są do korzystania z bardzo podstawowych produktów lub, jak w przypadku stomii, mają dostęp do takiej liczby wyrobów, która nie spełnia ich miesięcznego zapotrzebowania. Godzi to w ich zdrowie i godność, pogarsza komfort leczenia czy rehabilitacji oraz znacząco przedłuża hospitalizację.

Sektor prywatnych usług medycznych jest kluczowy dla funkcjonowania całego systemu ochrony zdrowia w Polsce. To właśnie on przeciera szlaki dla nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wyznacza standardy w jakości obsługi pacjentów i nadaje kierunek rozwoju branży.

Dane statystyczne pokazują, że służba zdrowia podnosi się z kryzysu wywołanego pandemią. Według Statisty w 2021 roku rynek prywatnych usług medycznych w Polsce był wart prawie 61 miliardów złotych. Oznacza to wzrost o ponad 10% w stosunku do ubiegłego roku, kiedy to w wyniku Covid-19 wartość rynku odnotowała spadek.

Polacy chętnie korzystają z nierefundowanej opieki medycznej. Wydatki prywatne stanowią ponad ⅓ wszystkich wydatków na ochronę zdrowia (budżet NFZ na 2021 rok wyniósł 103 mld PLN). Sektor prywatny stanowi istotną część polskiej służby zdrowia i jest kluczowy dla efektywnego działania całego systemu.

Ochrona zdrowia w Polsce dziś jeszcze jest wyraźnie zdominowana przez placówki publiczne, lecz sektor prywatny systematycznie zwiększa swój udział w całym systemie. Jego obecną wartość szacuje się na 56 miliardów złotych, podczas gdy budżet Narodowego Funduszu Zdrowia to 105 miliardów PLN. Prywatne wydatki stanowią już zatem nieco więcej niż ⅓ wszystkich wydatków na ochronę zdrowia w naszym kraju. Według szacunków analityków już za trzy lata mają one osiągnąć wartość 79 miliardów złotych.

Ponadto, także Krajowy Plan Odbudowy przewiduje inwestycje o wartości prawie 20 miliardów złotych w unowocześnienie systemu opieki medycznej, w tym również dalszą cyfryzację tego sektora. Wynika z tego, że firmy medyczne mają przed sobą fantastyczne perspektywy rozwoju.

Niestety, ze względu na to, że większość szpitali i klinik jest własnością publiczną, ich zarządzanie często jest zaniedbywane. To natomiast prowadzi do problemów z finansowaniem długów. W rezultacie, jednostki stają się niezdolne do przyciągania najlepszych specjalistów oraz mają problemy z inwestowaniem w nowe technologie mające polepszyć standardy i efektywność leczenia. Partnerstwo między ośrodkami publicznymi a prywatnym inwestorem staje się wobec tego coraz popularniejsze, by móc zapewnić niezbędne środki, choćby na nowe wyposażenie w obszarze diagnostyki obrazowej czy laboratoryjnej. Korzyści są tutaj obopólne – szpital się rozwija, a prywatny inwestor generuje stabilną, satysfakcjonującą stopę zwrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *